Στις 30 Δεκεμβρίου και με τον Παναθηναϊκό αρχίζουν οι αγωνιστικές υποχρεώσεις των ελληνικών ομάδων στο Top16 της Ευρωλίγκα, σύμφωνα με το πρόγραμμα που ανακοινώθηκε! Ο Ολυμπιακός θα αρχίσει τα παιχνίδια από τις 2 Ιανουαρίου.

Με βάση το πρόγραμμα, ο Παναθηναϊκός έχει το πρώτο τζάμπολ στο ΟΑΚΑ, στις 30 του μήνα, υποδεχόμενος την πρωταθλήτρια Ευρώπης Μακάμπι Τελ Αβίβ.

Η πρεμιέρα του Ολυμπιακού θα γίνει στις 2 Ιανουαρίου, στην Ισπανία, απέναντι στη Μάλαγα.

Αναλυτικά, το πρόγραμμα των αγώνων:

- Για τον Παναθηναϊκό

1η (30/12-02/01) -Αγωνιστική- 8η (26-27/02)
(02/01, 20:00) Ερυθρός Αστέρας-Ρεάλ Μαδρίτης (26/02, 20:45)
(30/12, 20:00) Γαλατάσαραϊ-Ζαλγκίρις Κάουνας (26/02, 19:45)
(02/01, 21:00) Άλμπα Βερολίνου-Μπαρτσελόνα (27/02, 20:45)
(30/12, 22:00) Παναθηναϊκός-Μακάμπι Τελ Αβίβ (26/02, 21:05)

2η (08-09/02) -Αγωνιστική- 9η (05-06/03)
(08/01, 21:05) Μακάμπι Τελ Αβίβ-Ερυθρός Αστέρας (05/03, 20:45)
(09/01, 20:45) Μπαρτσελόνα-Παναθηναϊκός (05/03, 21:45)
(09/01, 19:45) Ζαλγκίρις Κάουνας-Άλμπα Βερολίνου (04/03, 20:15)
(08/01, 20:45) Ρεάλ Μαδρίτης-Γαλατασαράϊ (06/03, 20:00)

3η (15-16/01) -Αγωνιστική- 10η (12-13/03)
(16/01, 20:45) Ερυθρός Αστέρας-Γαλατάσαραϊ (12/03, 20:00)
(15/01, 20:15) Άλμπα Βερολίνου-Ρεάλ Μαδρίτης (12/03, 21:00)
(16/01, 21:45) Παναθηναϊκός-Ζαλγκίρις Κάουνας (13/03, 19:45)
(15/01, 21:45) Μακάμπι Τελ Αβίβ-Μπαρτσελόνα (12/03, 20:45)

4η (22-23/01) -Αγωνιστική- 11η (19-20/03)
(23/01, 20:45) Μπαρτσελόνα-Ερυθρός Αστέρας (20/03, 21:00)
(23/01, 19:45) Ζαλγκίρις Κάουνας-Μακάμπι (19/03, 21:05)
(22/01, 20:45) Ρεάλ Μαδρίτης-Παναθηναϊκός (20/03, 20:00)
(22/01, 20:00) Γαλατασαράϊ-Άλμπα Βερολίνου (19/03, 20:15)

5η (29-30/01) -Αγωνιστική- 12η (26-27/03)
(29/01, 20:45) Ερυθρός Αστέρας-Άλμπα Βερολίνου (26/03, 20:15)
(30/01, 21:45) Παναθηναϊκός-Γαλατασαράϊ (27/03, 20:00)
(29/01, 21:05) Μακάμπι Τελ Αβίβ-Ρεάλ Μαδρίτης (27/03, 20:45)
(30/01, 20:45) Μπαρτσελόνα-Ζαλγκίρις Κάουνας (25/03, 19:45)

6η (05-06/02) -Αγωνιστική- 13η (02-03/04)
(05/02, 20:45) Ερυθρός Αστέρας-Ζαλγκίρις Κάουνας (03/04, 19:45)
(05/02, 20:45) Ρεάλ Μαδρίτης-Μπαρτσελόνα (02/04, 20:45)
(05/02, 20:00) Γαλατασαράϊ-Μακάμπι Τελ Αβίβ (02/04, 21:05)
(06/02, 20:00) Άλμπα Βερολίνου-Παναθηναϊκός (02/04, 21:45)

7η (12-13/02) -Αγωνιστική- 14η (09-10/04)
(12/02, 21:05) Μακάμπι Τελ Αβιβ-Άλμπα Βερολίνου
(13/02, 21:45) Παναθηναϊκός-Ερυθρός Αστέρας
(12/02, 20:45) Μπαρτσελόνα-Γαλατασαράι
(12/02, 19:45) Ζαλγκίρις Κάουνας-Ρεάλ Μαδρίτης

- Για τον Ολυμπιακό

1η (30/12-02/01) -Αγωνιστική- 8η (26-27/02)
(02/01, 22:00) Αρμάνι Μιλάνο-Νίζνι Νόβγκοροντ (27/02, 21:45)
(02/01, 22:00) Μάλαγα-Ολυμπιακός (26/02, 20:00)
(02/01, 20:00) Φενερμπαχτσέ Ούλκερ-ΤΣΣΚΑ Μόσχας (27/02, 20:00)
(02/01, 22:00) Λαμποράλ Κούτσα-Αναντολού Εφές (27/02, 20:45)

2η (08-09/02) -Αγωνιστική- 9η (05-06/03)
(09/01, 20:30) Αναντολού Εφές-Μάλαγα (06/03, 21:00)
(08/01, 20:00) ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Λαμποράλ Κούτσα (05/03, 20:45)
(08/01, 21:45) Ολυμπιακός-Αρμάνι Μιλάνο (06/03, 20:45)
(09/01, 21:45) Νίζνι Νόβγκοροντ-Φενερμπαχτσέ Ούλκερ (05/03, 20:00)

3η (15-16/01) -Αγωνιστική- 10η (12-13/03)
(16/01, 21:00) Μάλαγα-Αρμάνι Μιλάνο (13/03, 20:45)
(16/01, 20:00) Φενερμπαχτσέ Ούλκερ-Ολυμπιακός (13/03, 21:45)
(16/01, 20:30) Λαμποράλ Κούτσα-Νίζνι Νόβγκοροντ (12/03, 20:00)
(15/01, 21:45) Αναντολού Εφές-ΤΣΣΚΑ Μόσχας (13/03, 20:00)

4η (22-23/01) -Αγωνιστική- 11η (19-20/03)
(22/01, 20:00) ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Μάλαγα (19/03, 21:00)
(23/01, 19:30) Νίζνι Νόβγκοροντ-Αναντολού Εφές (19/03, 19:30)
(23/01, 21:30) Ολυμπιακός-Λ��μποράλ Κούτσα (20/03, 21:00)
(22/01, 20:45) Αρμάνι Μιλάνο-Φενερμπαχτσέ/Ούλκερ (20/03, 20:00)

5η (29-30/01) -Αγωνιστική- 12η (26-27/03)
(30/01, 20:45) Μάλαγα-Φενερμπαχτσέ Ούλκερ (26/03, 20:00)
(29/01, 20:30) Λαμποράλ Κούτσα-Αρμάνι Μιλάνο (26/03, 21:00)
(29/01, 20:15) Αναντολού Εφές-Ολυμπιακός (26/03, 21:45)
(29/01, 20:00) ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Νίζνι Νόβγκοροντ (27/03, 19:30)

6η (05-06/02) -Αγωνιστική- 13η (02-03/04)
(06/02, 21:00) Μάλαγα-Νίζνι Νόβγκορντ (02/04, 20:00)
(05/02, 21:45) Ολυμπιακός-ΤΣΣΚΑ Μόσχας (03/04, 20:00)
(06/02, 21:00) Αρμάνι Μιλάνο-Αναντολού Εφές (03/04, 20:00)
(06/02, 20:00) Φενερμπαχτσέ Ούλκερ-Λαμποράλ Κούτσα (02/04, 21:00)

7η (12-13/02) -Αγωνιστική- 14η (09-10/04)
(13/02, 20:30) Λαμποράλ Κούτσα-Μάλαγα
(13/02, 20:15) Αναντολού Εφές-Φενερμπαχτσέ Ούλκερ
(13/02, 20:00) ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Αρμάνι Μιλάνο
(12/02, 19:30) Νίζνι Νόβγκοροντ-Ολυμπιακός