Νικηφόρα πέρασαν από την εξ’ αναβολής 6η αγωνιστική οι Λεβαδειακός, Κέρκυρα και Ξάνθη, ενώ ισόπαλοι χωρίς τέρματα αναδείχθηκαν Ατρόμητος και Βέροια. Νωρίτερα, όπως σας έχουμε ενημερώσει, ο Πανθρακικός κέρδισε τον Πλατανιά.

ΠΑΣ Γιάννινα - Λεβαδειακός: 0 - 4

Την πρώτη του εκτός έδρας νίκη στο πρωτάθλημα και δεύτερη σε 11 ματς πέτυχε ο Λεβαδειακός στους «Ζωσιμάδες», όπου συνέτριψε με 4 - 0 τον ΠΑΣ Γιάννινα.

Τα τέρματα πέτυχαν ο Τομάς στο 38', ο Μάντζιος στο 43' και 68' και ο Μιλοσάβλιεβ στο 61'.

Κέρκυρα - Πανιώνιος: 1 - 0

Την επιστροφή στις επιτυχίες πανηγύρισε Κέρκυρα, που επικράτησε του Πανιωνίου στο νησί των «Φαιάκων».

Το μοναδικο γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Κόντπς στο 14', ενώ από το 70ό λεπτό η Κέρκυρα έπαιξε με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του Καρντόζο.

Ξάνθη - Καλλονή 2 - 1

Την τέταρτη νίκη της στο πρωτάθλημα εξασφάλισε η Ξάνθη, νικώντας με 2 - 1 την Καλλονή.

Για τους γηπεδούχους σκόραραν οι Σολτάνι στο 13' και Κλέιτον με πέναλτι στο 20' και για τους φιλοξενούμενους ο Βαλιός στο 52'. Στη φάση του πέναλτι της Ξάνθης αποβλήθηκε ο Πιπίνης με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Ατρόμητος - Βέροια: 0 - 0

Μετά από δύο σερί νίκες ο Ατρόμητος δεν κατάφερε να κερδίσει στην έδρα του τη Βέροια, που έμεινε για 5ο ματς χωρίς νίκη.

Η σωστή άμυνα της Βέροιας δεν επέτρεψε στους γηπεδούχους να φτάσουν στα δίχτυα στο πρώτο μέρος του αγώνα, ενώ, στο δεύτερο ημίχρονο, το φάουλ του Φυτανίδη στο 54΄πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι και το πλασέ του Πίτου Γκαρσία, ένα λεπτό μετά, βγήκε άουτ.