​ΟΦΗ- Ατρόμητος

Την δεύτερη νίκη του στο φετινό πρωτάθλημα και πάλι μέσα στην έδρα του και πάλι με το ίδιο σκορ πανηγύρισε ο ΟΦΗ επικρατώντας αυτή τη φορά του Ατρόμητου με 1-0 χάρη σε γκολ του Περογαμβράκη στο 46ο λεπτό της αναμέτρησης. Οι Κρητικοί ήταν καλύτεροι στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και βρήκαν τον δρόμο προς τα δίχτυα σε αντίθεση με την ομάδα του Περιστερίου που δεν απείλησε ουσιαστικά σε καμία στιγμή την εστία του Λόρια.

Ξάνθη- Λεβαδειακός

Η Ξάνθη νίκησε 2-0 τον Λεβαδειακό στα Πηγάδια και σημείωσε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα. Τα γκολ πέτυχαν δύο παίκτες που επέστρεψαν στο ελληνικό ποδόσφαιρο μετά την καριέρα τους στο εξωτερικό. Ο Καπετάνος αρχικά και ο Κλέιτον στις καθυστερήσεις του ματς. Ο Λεβαδειακός δεν έχει κερδίσει ακόμα στο πρωτάθλημα και με δύο ισοπαλίες παραμένει χαμηλά στην κατάταξη.