Τη νίκη και τους τρεις βαθμούς σε ένα παιχνίδι με απίστευτο φινάλε πήρε ο Παναθηναϊκός.

Το ματς με τον Πανιώνιο λίγα λεπτά πριν το τέλος βρισκόταν στο 0-0 και όλα έδειχναν ότι πάμε για λευκή ισοπαλία.

Ο Μπουμάλ με ένα σουτ στο 86ο λεπτό «πάγωσε» ακόμη περισσότερο την ήδη παγωμένη και άδεια (λόγω τιμωρίας) Λεωφόρο και όλοι πίστεψαν ότι ο Πανιώνιος θα κάνει ένα «δυνατό» διπλό!

Ατζαγκούν και Πέτριτς διέψευσαν τους πάντες καθώς ο πρώτος στο 91’ και ο δεύτερος στο 94’ έδωσαν μια απρόσμενη (όπως εξελισσόταν το παιχνίδι) νίκη στον Παναθηναϊκό!

Στα… παραθλητικά του αγώνα, καταγράφεται το γεγονός πως περίπου 20 λεπτά πριν το τέλος το παιχνίδι διακόπηκε για λίγο διότι ξεκίνησαν να λειτουργούν τα ποτιστικά του γηπέδου!