Ανατροπή μέσα στο Περιστέρι έκανε ο ΠΑΟΚ και κέρδισε με 2 – 1 τον Ατρόμητο στην 4η αγωνιστική των πλέι οφ της Super Leagbue και βρίσκεται τρεις βαθμούς πίσω από τον Παναθηναϊκό ο οποίος νωρίτερα επικράτησε με 1 – 0 επί του Αστέρα Τρίπολης.

Ο «Δικέφαλος του Βορρά» βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 37’, όταν από το κόρνερ του Πίτου Γκαρσία ο Ταυλαρίδης εκμεταλλεύτηκε την άστοχη έξοδο του Γλύκου και με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Μέσα σε τέσσερα λεπτά, στο 74’ και το 78’, ο ΠΑΟΚ έφερε τα πάνω κάτω στο παιχνίδι, με τέρματα των Σαλπιγγίδη και Αθανασιάδη.

Στο 89ο λεπτό ο «Δικέφαλος» έμεινε με 10 παίκτες μετά τη δεύτερη κίτρινη που είδε ο Τζαβέλλας, ενώ ο Γλύκος έσωσε την… ισοπαλία, καθώς έπιασε πέναλτι του Παπαδόπουλου στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.