​Με δύο γκολ του Θανάση Παπάζογλου στο δεύτερο ημίχρονο ο ΟΦΗ νίκησε 2 - 0 τον Απόλλωνα, στο πλαίσιο της 29ης αγωνιστικής της Super League.

Η «ελαφρά ταξιαρχία» βρήκε τα δίχτυα στο 31' με την προβολή του Δεληζήση, αλλά το γκολ δε μέτρησε, μιας και μετά το φάουλ που εκτελέστηκε ο σκόρερ του Απόλλωνα υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ, ενώ ένα ακόμη γκολ που πέτυχε ο Απόλλωνας στο ξεκίνημα της επανάληψης, με κεφαλιά του Μίνγκα, ακυρώθηκε και αυτό ως οφσάιντ.

Ο Παπάζογλου άνοιξε το σκορ για τους Κρητικούς στο 50', με δυνατό διαγώνιο σουτ από πλάγια θέση στην περιοχή, ενώ στο 90' πήρε τη μπάλα κάτω από τη μεσαία γραμμή, προχώρησε και με δυνατό σουτ νίκησε για δεύτερη φορά το Τζόρβα.

Οι συνθέσεις

ΟΦΗ: Φερνάντες, Στάθης, Ζορό, Τριποτσέρης, Μιλιάζες, Μακρής, Ντουντού, Ζε Εντουάρντο, Μπανούσης (46' Κουτσιανικούλης), Περογαμβράκης, Παπάζογλου

Απόλλων Σμύρνης: Τζόρβας, Αργυρόπουλος, Δεληζήσης, Σέντερμπεργκ, Παντελιάδης, Τσοκάνης, Κόρμπος, Μίνγκας, Άμπροουζ (56' Ντάλμπεργκ), Λουσέρο (65' Γκουέλα), Πετρόπουλος