Τη Football League αρχίζουν να σκέφτονται ήδη στον Άρη καθώς τα περιθώρια είναι εξαιρετικά στενά μετά και τη σημερινή ήττα από τον Πλατανιά.

Οι «κίτρινοι» , πάντως, έχουν παράπονα από τη διαιτησία για το γκολ με το οποίο πήρε τη νίκη η κρητική ομάδα. Ήταν το 77’ όταν ο Φάισκα πήρε κεφάλιά μετά από δοκάρι και απέκρουσε στη γραμμή ο τερματοφύλακας του Άρη, Διούδης. Ο επόπτης έδειξε ότι η μπάλα πέρασε τη γραμμή με αποτέλεσμα να ακολουθήσει ένας χαμός με ολόκληρη την αποστολή του Άρη να πέφτει πάνω του και να τον πετούν στα κάγκελα!

Αφού ηρέμησαν τα πνεύμα, ο διαιτ��τής έβγαλε κόκκινες κάρτες στους Μπουγαϊδη και Μπακασέτα.

Το σκορ στο παιχνίδι είχε ανοίξει ο Πλατανιάς στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου με τον Τόρες, ενώ ο Άρης είχε ισοφαρίσει στο 68’ με τον Μανιά.

«Χρυσό» τρίποντο για Βέροια

«Χρυσό» τρίποντο πήρε, εξάλλου, η Βέροια η οποία νίκησε με 1-0 τον ΠΑΣ στα Ιωάννινα.

Μάλιστα, το νικηφόρο τέρμα το πέτυχε ο Μπεν, που είχε μπει ως αλλαγή 76', στις καθυστερήσεις του αγώνα!

Δεν επηρεάστηκε ο Ατρόμητος

Ένα βήμα πιο κοντά στον στόχο της 3ης θεσης βρίσκεται ο Ατρόμητος που δεν επηρεάστηκε από τα όσα συμβαίνουν με τον πρόεδρο της ομάδας Γιώργο Σπανό.

Οι Περιστεριώτες επικράτησαν με 2-0 της Skoda Ξάνθη με γκολ του Λαζαρίδη (35’) και του Νάστου (91’).