Στο δεύτερο ημίχρονο και με ισοπαλία κρίθηκε η πρόκριση του Ολυμπιακού στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας, καθώς οι Πειραιώτες ήρθαν 1 - 1 με τον Ατρόμητο.

Στον αγώνα ρεβάνς το σκορ άνοιξαν οι Περιστεριώτες: στο 42ο λεπτό, ο Ούμπιντες εκτέλεσε φάουλ από αριστερά, ο Μέγερι έκανε τραγικό λάθος στέλνοντας την μπάλα με γροθιές στην περιοχή του και, στη σύγχυση, ο Ταυλαρίδης, πάνω στη γραμμή, έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα.

Η ισοφάριση ήρθε στο 55’, με τον Ντομίνγκες να στέκεται απέναντι στον Σηφάκη και να εκτελεί εύστοχα το πέναλτι που καταλόγισε ο διαιτητής, βλέποντας χέρι του Μπάλλα σε κεφαλιά του Μανωλά.

Νωρίτερα, ο Παναθηναϊκός έχασε 1 - 0 από τον Ολυμπιακό Βόλου αλλά πήρε την πρόκριση, ενώ οι αγώνες - ρεβάνς για την επόμενη φάση του Κυπέλλου συνεχίζονται την Πέμπτη, με τα Απόλλων Σμύρνης - ΠΑΟΚ (πρώτος αγώνας 0 - 3) και Πανιώνιος - ΟΦΗ (πρώτος αγώνας 0 - 2).