Πρώτη ανάρτηση 18.02

Εν μέσω σοβαρών επεισοδίων και διακοπών ολοκληρώθηκε ο αγώνας Αιγάλεω-ΑΕΚ, για το πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής, που βρήκε νικήτρια την φιλοξενούμενη ομάδα με σκορ 2-1.

Χαρακρτηριστικό είναι ότι μέχρι τώρα η ΕΛΑΣ έχει κάνει 48 προσαγωγές και 6 συλλήψεις, αριθμός ο οποίος ενδέχεται να αυξηθεί

Τα επεισόδια ξεκίνησαν από νωρίς, πριν ξεκινήσει ο αγώνας, με τα καθίσματα και τα άλλα αντικείμενα που ξεκίνησαν να πετούν οι οπαδοί του Αιγάλεω προς τους οπαδούς της ΑΕΚ, με τους δεύτερους να «απαντούν» με τον ίδιο τρόπο. Τα πνεύματα ηρέμησαν τελικά μετά από επέμβαση των ΜΑΤ, αλλά προσωρινά όπως αποδείχθηκε.

Το Αιγάλεω προηγήθηκε στο 37’ με γκολ του Δουκάκη, με την ΑΕΚ να ισοφαρίζει στο 53’με τον Πλατέλλα, με πέναλτι που κέρδισε στο… 48΄καθώς μεσολάβησαν 5 λεπτά έντονων διαμαρτυριών των γηπεδούχων!

Στο 67’ διακόπηκε για δύο λεπτά ο αγώνας, καθώς σημειώθηκαν αψιμαχίες μεταξύ των ποδοσφαιριστών, αλλά μετά το νικητήριο γκολ της ΑΕΚ στο 88’ με τον Μπρέσεβιτς έγινε κομφούζιο, με οπαδούς του Αιγάλεω να εισβάλλουν μαζικά στον αγωνιστικό χώρο και να συμπλέκονται με οπαδούς της ΑΕΚ! Όπως ήταν επόμενο οι διαιτητές αποχώρησαν στα αποδυτήρια καθώς και οι παίκτες των δύο ομάδων.

Ακολούθησε νέα επέμβαση της Αστυνομίας, αλλά κάποιοι άναψαν φωτιές στις κερκίδες , μία από τις οποίες μάλιστα, στο πέταλο. «φούντωσε» απειλητικά προς στιγμή.

Παρ’ όλα αυτά ο αγώνας συνεχίσθηκε για ελάχιστη ώρα, σε ημίφως (!), και ολοκληρώθηκε μετά από 2.30 ώρες, με το σφύριγμα της λήξης να ακολουθούν νέες συμπλοκές και επιθέσεις οπαδών του Αιγάλεω στους διαιτητές και στους παίκτες της ΑΕΚ!