Μπάγερν Μονάχου, Παρί Ζεν Ζερμέν και Μπάγερ Λεβερκούζεν έκαναν θραύση στην τρίτη αγωνιστική του Champions League, ενώ η Ρεάλ κέρδισε την Γοιουβέντους στο ντέρμπι της βραδιάς.

Στο Μάντσεστερ, ο αγώνας της Γιουνάιτεντ με τη Ρεάλ Σοσιεδάδ κρίθηκε υπέρ των γηπεδούχων από το αυτογκόλ του Μαρτίνεθ μόλις στο 2ο λεπτό, ενώ στην «Μπάι Αρένα» η Λεβερκούζεν έκανε «φύλλο και φτερό» τη Σαχτάρ Ντόνετσκ, την οποία συνέτριψε 4-0 (22΄, 72΄ Κίσλινγκ, 50΄πεν. Ρόλφες, 57΄ Σαμ). Στη Μαδρίτη, ο Ρονάλντο «καθάρισε» για τη Ρεάλ σκοράροντας στο 4ο και 29ο λεπτό με πέναλτι, την ώρα που η Γαλατασαράι κέρδισε την Κοπεγχάγη με 3-1 (10΄ Μέλο, 38΄ Σνάιντερ, 45΄ Ντρογκμπά - 88΄ Κλαουντεμίρ).

«Περίπατο» με 5 – 0 επί της Άντερλεχτ έκανε η Παρί Σεν Ζερμέν, με τον Ιμπραΐμοβιτς να σημειώνει «καρέ», ενώ η Μάντσεστερ Σίτι νίκησε 2-1 (34΄, 42΄ Αγουέρο - 32΄ Τόσιτς) την ΤΣΣΚΑ, και η Μπάγερν διέλυσε με 5 - 0 (25΄ πεν., 61΄ Ριμπερί, 37΄ Αλάμπα, 64΄ Σβαϊνστάιγκερ, 90΄+ Γκέτσε) την Βικτόρια Πλζεν.