Με 4 – 0 κέρδισε η Ξάνθη τον Πανιώνιο, ενώ στο 1 – 1 έμειναν ο Αστέρας Τρίπολης με τον Άρη, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής.

Ξάνθη – Πανιώνιος

Γούρικη αποδείχθηκε η επιστροφή του Μαρίνου Ουζουνίδη στον πάγκο, καθώς η Ξάνθη κέρδισε άνετα και μάλιστα με 4 – 0 τον Πανιώνιο.

Μέσα σε 10 λεπτά, οι γηπεδού��οι πέτυχαν τρία τέρματα, με σκόρερς τους Μαρίν (31’), Γούτα (38’) και Ονουάτσι (41’), ενώ ο Ονουάτσι «έγραψε» το τελικό σκορ στο 79ο λεπτό.

Αστέρας Τρίπολης - Άρης

Για ακόμα μία φορά πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας ο Άρης, που μπορεί να άνοιξε το σκορ αλλά δεν κατάφερε να το διατηρήσει υπέρ του.

Το γκολ της ομάδας της Θεσσαλονίκης πέτυχε στο 23ο λεπτό ο Γιαννιώτας με πέναλτι.

Στο 78’ ήρθε και η ισοφάριση, με... αυτογκόλ του Γιαννίτση, ενώ οι γηπεδούχοι έχασαν ευκαιρία να νικήσουν στο 84ο λεπτό, όταν ο Έγκον νικήθηκε από τον Διούδη στο πέναλτι που εκτέλεσε.