Νικηφόρα συνέχισαν την πορεία τους στο πρωτάθλημα ο ΠΑΟΚ και ο ΠΑΣ Γιάννινα, νικώντας με 1 – 0 τον Λεβαδειακό και με 2 – 0 την Κέρκυρα, αντίστοιχα, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής.

ΠΑΟΚ – Λεβαδειακός

Μετά από δύο ισοπαλίες και μία ήττα, ο ΠΑΟΚ κέρδισε τον Λεβαδειακό, που μέχρι σήμερα μετρούσε τέσσερις διαδοχικές νίκες.

Το τέρμα της αναμέτρησης πέτυχε στο 69ο λεπτό με απευθείας χτύπημα φάουλ ο Λίνο.

Οι συνθέσεις

ΠΑΟΚ (Δώνης): Χακόμπο, Ρομπέρ, Σαλπιγγίδης, Λίνο, Φωτάκης, Κωνσταντινίδης, Λαζάρ, Κάτσε, Κουμάλο, Αθανασιάδης, Ιντζίδης

Λεβαδειακός (Παράσχος): Κυριακίδης, Μουλόπουλος, Χοσέμι, Κόρμπος, Ροζέριο, Πόι, Βασιλείου, Ζησόπουλος, Γεωργίου, Μεντί, Ακόστα

Κέρκυρα – ΠΑΣ Γιάννινα

Ο αγώνας άρχισε με 25λεπτη καθυστέρηση λόγω της έντονης βροχόπτωσης, ενώ στο 28ο λεπτό ο διαιτητής τον διέκοψε για περίπου δέκα λεπτά.

Ο ΠΑΣ κατάφερε να κερδίσει παρά το ότι έπα��ζε με 10 παίκτες από το 56ο λεπτό.

Τα γκολ πέτυχαν στο 49’ ο Λίλα με σουτ έξω από την περιοχή και στο 63’ ο Ντε Βισέντι, όταν η μπάλα κόλλησε στην περιοχή του Αναστόπουλου και βρήκε ευκαιρία να την σουτάρει.

Κέρκυρα (Μάντζιος): Αναστασόπουλος, Μπουκουβάλας, Βενέτης, Ηλιάδης, Μπάρκογλου, Λεόν, Μοντέιρο, Κοντοδήμος, Τσοκάνης, Ζουμπουλάκης, Βασιλόγιαννης

ΠΑΣ Γιάννινα (Χριστόπουλος): Φεγκρούς, Λίλα, Πάντος, Μιχαήλ, Τζημόπουλος, Ίλιτς, Ντε Βινσέντι, Γεωργίου, Τσουκαλάς, Κολοβέτσιος, Κοροβέσης