Με νίκη πέρασαν από την 10η ��γωνιστική της Super League ΠΑΟΚ και Πανθρακικός, που επικράτησαν επί του Πλατανιά και του Αστέρα Τρίπολης, αντίστοιχα. Νωρίτερα ο Ατρόμητος κέρδισε 1 – 0 τον Πανιώνιο. Η μέρα κλείνει με το Ολυμπιακός – ΑΕΚ, ενώ η αυλαία πέφτει αύριο με το Κέρκυρα – Παναθηναϊκός.

ΠΑΟΚ – Πλατανιάς: 2 – 0

Αν και με δυσκολία, ο ΠΑΟΚ κέρδισε τον Πλατανιά, φτάνοντας τις πέντε νίκες σε ισάριθμα εντός έδρας ματς.

Ο «δικέφαλος του Βορρά» άνοιξε το σκορ στο 68ο λεπτό, με τον Σαλπιγγίδη να γιορτάζει με... τέρμα την 300η συμμετοχή του στην πρώτη κατηγορία.

Τα τέρματα της ομάδας διπλασίας στο 73’ ο Λίνο με υποδειγματικό πλασέ, μετά από ωραία πάσα του Σαλπιγγίδη.

Πανθρακικός – Αστέρας Τρίπολης: 1 – 0

Τρεις πολύτιμους βαθμούς πήρε ο Πανθρακικός μετά το παιχνίδι με τον Αστέρα Τρίπολης.

Το γκολ του Πανθρακικού πέτυχε στο 21ο λεπτό ο Παπαδόπουλος.

Οι Αρκάδες απείλησαν στο 41' με κεφαλιά του Περόνε, αλλά ο Κουτσόπουλος υποχρεώθηκε σε δύσκολη απόκρουση, ενώ στην επανάληψη ο Ράγιος αστόχησε σε πέναλτι.