Πρώτη ανάρτηση: 15-09-2012, 17:15

Με 1 - 0 έχασε από τον Πανθρακικό ο Παναθηναϊκός και στο 0 - 0 έμειναν Λεβαδειακός και Βέροια, στα παιχνίδια που άνοιξαν την αυλαία της 3ης αγωνιστικής της Super League.

Πανθρακικός – Παναθηναϊκός: 1 – 0

Αν και ο Παναθηναϊκός είχε πολλές καλές στιγμές, δεν κατάφερε να σκοράρει, ενώ το σκορ της αναμέτρησης έγραψε στο 83ο λεπτό ο Δημήτρης Παπαδόπουλος, που μπήκε στην περιοχή από τα δεξιά και πλάσαρε εύστοχα.

Η πρώτη καλή στιγμή του Παναθηναϊκού ήρθε στο 13’, με την κεφαλιά του Παπαδόπουλου να περνά δίπλα από το δοκάρι, ενώ στο 32’ το σουτ του Κουίνσι απομακρύνθηκε από τον Κουτσόπουλο.

Στο 14ο λεπτό ο ο Πανθρακικός απείλησε την εστία των «Πράσινων», όμως, ο Μπαϊκαρά έστειλε τη μπάλα πάνω από την εστία του Παναθηναϊκού.

Ο Παναθηναϊκός ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο με καλή στιγμή, αλλά ο Σισόκο δεν πρόλαβε να μπει στη φάση και να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.

Οι συνθέσεις

Πανθρακικός (Παντελίδης): Κουτσόπουλος, Στάθης, Βαϊρουά, Παπαδόπουλος, Λουσέρο, Σερφά, Μακροδημήτρης, Χρήστου, Μπαϊκαρά, Σαρακατσάνος, Λαδάκης

Παναθηναϊκός (Φερέιρα): Καρνέζης, Σισοκό, Πίντο, Ζέκα, Βιτόλο, Χριστοδουλόπουλος, Σεϊταρίδης, Φορναρόλι, Βύντρα, Σπυρόπουλος, Κουίνσι

Λεβαδειακός – Βέροια: 0 – 0

Χωρίς τέρματα έληξε ο αγώνας του Λεβαδειακού με την Βέροια.

Με τον Γιόναθαν να αποκρούει πέναλτι στο 2ο λεπτό ξεκίνησε την «μάχη» ο Λεβαδειακός, ενώ τρία λεπτά μετά ο Ναπολεόνι βρήκε το αριστερό δοκάρι.

Λίγο πριν λήξει το ημίχρονο, η Βέροια έμεινε με 10 παίκτες, καθώς ο Σνάουτνερ είδε την δεύτερη κίτρινη.

Η Βέροια απείλησε το τέρμα των αντιπάλων της, όμως, ο Κυριακίδης απέκρουσε τον Μπεθέρα.

Στο 83ο λεπτό ο Λόπεθ είδε την δεύτερη κίτρινη και αποβλήθηκε, ενώ η Βέροια ολοκλήρωσε τον αγώνα με 8 παίκτες, αφού στο 91ο λεπτό ο Μπεθέρα αποβλήθηκε με κόκκινη.

Λεβαδειακός (Παράσχος): Κυριακίδης, Μεντί, Ναπολεόνι, Μουλόπουλος, Χοσέμι, Κόρμπος, Μάρτινς, Πόι, Βασιλείου, Ζησόπουλος, Γεωργίου

Βέροια (Καρύδας): Λόπεζ, Γεωργιάδης, Σνάουτσνερ, Τόμας, Μπάρμπας, Καλογέρης, Καφές, Ζε Βιτόρ, Μπάργκαν, Καλτσάς, Ιωάννου