​Ο Παναθηναϊκός νικώντας την Μάδεργουελ με 3-0 στο Ολυμπιακό Στάδιο πήρε και τυπικά την πρόκριση για τα πλέι οφ του Τσάμπιονς Λιγκ αφού στον πρώτο αγώνα στην Σκωτία είχε επικρατήσει με 2-0.

Τα γκολ για τους πράσινους έβαλαν : στο 50ο λεπτό ο Χριστοδουλόπουλος με χτύπημα φάουλ, στο 75ο λεπτό με δεξί πλασέ ο Μαυρία και στο 83ο λεπτό με αριστερό πλασέ ο Σισοκό.

Με την νίκη αυτή ο Παναθηναϊκός εξασφάλισε μία θέση στους ομίλους του Champions League, ενώ και οι φίλαθλοι που βρέθηκαν στο στάδιο ευχαριστήθηκαν το κατά διαστήματα καλό ποδόσφαιρο που έπαιξε η ομάδα τους.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Παναθηναϊκός: Καρνέζης, Μπουμσόνγκ, Μαρίνος, Βύντρα, Σπυρόπουλος, Βελάσκες, Σισόκο, Βιτόλο, Ζεκά, Χριστοδουλόπουλος, Τοτσέ

Μάδεργουελ: Ράντολφ, Χάμελ, Λο, Χάτσινσον, Χέιτλι, Ογιάμα, Μέρφι, Λέσλι, Ντάλει και Κούμινς.