​Στην Μελβούρνη χθες , μπροστά σε 17000 θεατές ο Ολυμπιακός επικράτησε της Βίκτορι με 4-1. Με το φιλικό αγώνα τελείωσαν τυπικά οι υποχρεώσεις της φετινής χρονιάς.

Οι Έλληνες ομογενείς αγκάλιασαν με τον δικό τους τρόπο τους ποδοσφαιριστές της ομάδας. Το σκορ άνοιξε ο Νταβίντ Φουστέρ στο 10ο λεπτό , το δεύτερο ήρθε από τον Φετφατζίδη στο 23ο λεπτό, το τρίτο με αυτογκόλ από τον Φράνιτς και το τέταρτο ήρθε στο 87ο λεπτό από τον Ντιόγκο.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν στο 30ο λεπτό με χτύπημα πέναλτι του Τόμσον.

Χθες ήταν και το τελευταίο παιχνίδι του Βαλβέρδε στον πάγκο των ερυθρολεύκων και οι ομογενείς φρόντισαν να τον ��μψυχώσουν με ένα δυνατό χειροκρότημα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων ήταν οι εξής:

Melbourne Victory (Ποστέκογλου): Τόμας, Φοσίνι, Τραορέ, Φράνιτς, Μπρόχαμ, Κεμπ, Τόμπσον, Ρόγιας, Φερέιρα, Ζέγκο, Όλσοπ

Ολυμπιακός (Βαλβέρδε): Μέγιερι, Τοροσίδης, Μέλμπεργκ, Αβραάμ Παπαδόπουλος, Χολέμπας, Μανιάτης, Φέισα, Φουστέρ, Μιραλάς, Φετφατζίδης και Τζεμπούρ.